Wspólnota dociekających
dekoracja

Wspólnota dociekających

Future Artist – wspólnota sztuki

Filozofia rozbudza ciekawość, uczy otwartości na różne perspektywy oraz rozwija refleksyjność. Podczas spotkań, w atmosferze zabawy i wzajemnego poszanowania, będziemy poszukiwać odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Podczas pierwszego spotkania (1.04) poświęconego tematyce filozofii miłości opowiemy sobie o sztuce miłości, jako zdolności, którą można rozwijać i miłości jako sile filozofii. Dociekać będziemy skąd wiadomo, że się kogoś kocha? co nie jest miłością? czy miłość może być sztuką? czy można kochać mądrość i co to znaczy? oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie podstawowe: kim jest filozof i czym jest filozofowanie?

Gdy spotkamy się po raz drugi (13.05), porozmawiamy o filozofii polityki. Zadamy sobie pytania o to, jakie prawa powinny panować w sprawiedliwym królestwie? co to jest sprawiedliwość? jaki powinien być dobry władca? czy ludzie potrzebują kogoś, kto rządzi państwem? i spróbujemy na nie odpowiedzieć nie tylko słownie, ale i plastycznie.

Nasze ostanie spotkanie (10.06), zadedykujemy natomiast Pięknu, takiemu przez „duże P”. Będziemy dociekać, skąd wiemy, że coś jest piękne? czy warto poszukiwać piękna w codziennym życiu i dlaczego? czy i jak piękno łączy się z dobrem? czy i jak piękno łączy się ze sztuką? Na koniec zastanowimy się, jaki byłby świat bez sztuki. Odpowiedzi i na te dociekania udzielimy również w formie plastycznej.

Mamy nadzieję, że nasz mini cykl dociekań filozoficznych wzbogaci nasze wzajemne relacje nie tylko o umiejętność krytycznego myślenia i prowadzenia dialogu, ale również pielęgnowania wrażliwości na siebie, innych ludzi i świat.

Pełna informacja o spotkaniach [Link otworzy się w nowym oknie]


MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

 


Powrót