dekoracja

AmfiROCK Festiwal 2023

Zapraszamy na drugą edycję AmfiROCK Festiwalu.

To festiwal, który co roku niesie ze sobą inny wydźwięk społeczno-edukacyjny. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zwrócimy uwagę na temat pokoju, wolności i tolerancji. Festiwal dzielimy na części edukacyjną i koncertową. 

Kiedy: 22-23 września 2023

Gdzie: Park Zadole w Katowicach

Wstęp wolny

W trakcie części koncertowej wystąpią między innymi takie zespoły jak: Łydka Grubasa -zdobywca Złotego Bączka na scenie Pol'and'Rock festiwal, słynie z energetycznych i żywiołowych koncertów. Fani zawsze mogą liczyć na humorystyczne teksty oraz muzykę na najwyższym poziomie, Turbo - legenda polskiego heavy metalu, zaliczany obok grup TSA i KAT do tzw. Wielkiej Trójcy Polskiego Metalu, Pull The Wire - grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełnę, ale inteligentnie, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych, Transgresja - grupa, grająca szeroko pojęty alternatywny, ciężki rock/metal, The Pajx - to piątka chłopaków, którzy muzyką chcą bawić siebie i słuchaczy. Stawiają na proste, melodyjne kompozycje w połączeniu z niebanalnymi tekstami traktującymi o relacjach damsko-męskich, życiu i przemijaniu, Offensywa - to nowa energia na polskiej scenie, powiew świeżości oraz esencja młodości w czystej formie, bez cwaniactwa, oportunizmu i gwiazdorskich zapędów oraz Comepass - zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka progresywnego, grunge'u i szeroko rozumianej alternatywy ich twórczość charakteryzuje się dużą różnorodnością brzmień poprzez łączenie ze sobą wielu stylów muzycznych, opierając się głównie na gatunkach oscylujących wokół rocka i metalu

Podczas części edukacyjnej odbywającej się na scenie w tężni solankowej Parku Zadole wspólnie z naszymi wykonawcami oraz zaproszonymi gośćmi wymienimy się doświadczeniami na temat wolności, równości i tolerancji w dzisiejszym świecie. Zaprosimy także dzieci i młodzieży na warsztaty. Naszymi gośćmi będą między innymi: Premier RP Jerzy Buzek, Sebastian Grzywacz wraz z Magdaleną Szumowską, Magdalena Skwarek, Katarzyna Stachowicz, Ewa Sadkowska, Marek Lyszczyna. 

Na miejscu znajdzie się także ogródek piwny, gastronomia, foodtrucki, ekopunkt ładowania telefonów, plenerowy barbershop, sklep z koszulkami i płytami zespołów, stoiska partnerów wydarzenia. 

Impreza jest pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice a jej inicjatorami są Radni Miasta Katowice: Tomasz Maśnica, Adam Szymczyk, Magdalena Wieczorek, Andrzej Warmuz. 

Line-up

Amfiteatr (22.09 / piątek)
17.30 Offensywa
19.00 Pull The Wire
20.30 Turbo

Amfiteatr (23.09 / sobota)
16.00 The Pajx 
17.20 Comepass 
18.40 Transgresja 
20.20 Łydka Grubasa 

Scena Tężnia (22.09 / piątek)
9.30-11.30 Warsztaty „Tolerancja do wolności. Zacznij od siebie.” prowadzi Magdalena Skwarek
12.00-14.00 Warsztaty „Tolerancja do wolności. I co dalej?” prowadzi Magdalena Skwarek

Scena Tężnia (23.09 / sobota)
11.30-12.30 Warsztaty „Nie widzę problemu” prowadzi Sebastian Grzywacz i Małgorzata Szumowska
12.45-13.45 „Pokój Wolność Tolerancja - czy to działa?” Czyli grube tematy z Łydką Grubasa 
14.00-15.30 Panel Dyskusyjny „Różne oblicza wolności” gość specjalny Premier RP Jerzy Buzek oraz Katarzyna Stachowicz, Ewa Sadkowska, Marek Lyszczyna i inni