VOM PHOTO

Wystawa pozwala przyjrzeć się istotnym zjawiskom młodej, wschodzącej sceny sztuki europejskiej w dziedzinie fotografii

VOM PHOTO pozwala przyjrzeć się istotnym zjawiskom młodej, wschodzącej sceny sztuki europejskiej. Artyści biorący udział w wystawie kwestionują fundamentalne zasady fotografii jako medium, by na nowo odkryć jej potencjał.
W kontekście kultury na wskroś wizualnej, fotografia artystyczna narażona jest na ryzyko mariażu ze światem reklamy i lifestylu. Jeśli istnieją sposoby na uniknięcie tej pułapki, jakie procesy i techniki są do tego niezbędne?

W fotografii zawsze istniała tendencja do traktowania obrazu zaledwie jako efektu – tendencja, w której doskonałość stylu czy gatunku prowadzi do zubożenia zamiast zwiększenia jej ekspresyjnej mocy. Chociaż wydaje się, że fotografia wypadła z właściwych torów, być może dzięki refleksji uda się jej z powrotem odnaleźć odpowiednią drogę.

Zapraszamy od 10 października do 7 listopada.
Galeria Miasta Ogrodów,
Ul. Stanisława 4

Wernisaż wystawy w czwartek 10 października 2013, o godz. 18.

Zapraszamy!