dekoracyjna

Autentyki. Tańce ludowe Beskidu Żywieckiego w interpretacji ludu.

Prezentacja spektaklu konkursowego na koncepcję choreograficzną dużego formatu

Kiedy: 18 listopada, godz. 19.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów

Choreografia: Bartłomiej Mieszczak

Wystąpią: Daniel Szewczyk, Eryk Pawłowski, Jacek Leśniak, Julia Prochasek, Julian Południak, Karolina Klasa, Kinga Szema, Tosia Dąbrowska, Vanessa Gajda, Zosia Zełep

 

Jesteśmy ludem, który zatańczy swój ludowy taniec. „AUTENTYKI” to spektakl teatru tańca, w którego centrum znajdują się tańce ludowe pochodzące z Beskidu Żywieckiego w autentycznej współczesnej formie. Celem jest aktywny udział w tworzeniu kontynuacji tradycji tanecznej – nie jej rekonstruowanie. Czerpiemy z funkcji i reguł istniejących w zachowanych tańcach takich jak „hajduk”, „siustany” czy „koło” i wedle własnych interpretacji poszerzamy je o nowe możliwości. Jako aktywni użytkownicy tego kawałka polskiej kultury spoglądamy na nią krytycznym okiem. Niektóre wartości wzmacniamy, a te które uważamy za nieaktualne, odkładamy na bok. Nasz spektakl to kolejne pokolenie ludzi interpretujące kulturę tradycyjną. Uczymy się od naszych przodków kreując siebie poprzez ich dziedzictwo.

 – Barłomiej Mieszczak

Bilety: 20 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) do nabycia na Interticket.pl TUTAJ

 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Współorganizator: Akademia Muzyczna w Katowicach