Before WOMEX 2017

Projekt Atse Tewodros łączący Etiopię i Włochy oraz niemiecki duet Milou&Flint to sierpniowe propozycje z cyklu Before WOMEX 2017

Atse Tewodros

UWAGA!
Trzech meteorologów potwierdziło prognozę, że wieczorem nad Katowicami spodziewamy się burzy, a nawet gradu.
Dlatego dla Państwa bezpieczeństwa przenosimy koncert do Katowice Miasto Ogrodów na pl. Sejmu Śląskiego (wejście od ul. Sienkiewicza). Zaczynamy o godz. 19.30! 
Dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy!

Atse Tewodros to nazwa projektu muzycznego, w którym spotykają się Etiopia i Włochy. Powołała ją do życia Gabriella Ghermandi – wokalistka z etiopsko-włoskiej rodziny, wychowana w Addis Abebie, a od niemal 40 lat mieszkająca we Włoszech. Nazwą zespołu oddaje hołd legendarnej postaci z historii Etiopii – cesarzowi Tewodrosowi, który obronił pod koniec XIX wieku etiopską niepodległość. Dlatego w repertuarze Atse Tewodros Project, obok tradycyjnych pieśni etiopskich wzbogaconych o europejskie aranżacje, znajdziemy też pieśni wojenne, w tym z czasów konfliktu włosko-etiopskiego.

Atse Tewodros Project posłuchamy w sobotę 26 sierpnia o godz. 19 w nietypowej scenerii, bo muzyka zabrzmi nad Stawem Kajakowym w Dolinie Trzech Stawów. Dzięki Before WOMEX odżyje amfiteatr nad brzegiem stawu, od strony ulicy Trzech Stawów (naprzeciwko restauracji La Cantina i Stara Panderosa).

Kiedy: Sobota 26 sierpnia, godz. 19
Gdzie: Dolina Trzech Stawów, Amfiteatr nad Stawem Kajakowym (naprzeciwko restauracji La Cantina i Stara Panderosa).

Wstęp wolny

Informacje o dojeździe oraz mapę znajdziecie TUTAJ

Milou&Flint

Goście z Hanoweru – tak jak Katowice jednego z Miast Muzyki UNESCO. Milou&Flint porównywani są do duetu Simon&Garfunkel. Oboje są multiinstrumentalistami. Instrumenty klawiszowe, gitara, wiolonczela, akordeon czy trąbki nie mają przed nimi tajemnic. Duet potrafi też zaskoczyć grą na… papierowej torbie.

Kiedy: Niedziela 27 sierpnia, godz. 20
Gdzie: Klub Absurdalna
Bilety: 10 zł

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017