Warsztaty

Warsztaty Baroque Factory


ODBYŁY SIĘ:

14 – 15 i 17 marca 2016
Światło i dźwięk

Pierwszy z cyklu Baroque Factory warsztat dotyczył kreatywnej realizacji dźwięku i obrazu, których efektem była krótka forma filmowa promująca Festiwal. Pierwszego dnia w profesjonalnym studiu dźwiękowym uczestnicy poznawali techniki rejestracji dźwięku. Kolejnego dnia przenieśli się na plan filmowy, gdzie korzystając z pełnego zaplecza technicznego stworzyli niezwykły projekt artystyczny.

Zajęcia przedstawiły techniki pracy na kamerze RED, ujęcia slow motion, zagadnienia światła w filmie oraz niekonwencjonalnego przetwarzania dźwięku.

Prowadzący:

Karol Iwan

Dla kogo:

Warsztaty przeznaczone były dla wszystkich osób na co dzień interesujących się filmem, studentów kierunków pokrewnych oraz młodych firm działających w branży.

Współorganizator:

WSTi

Partner:

ISO 100 Studio

12 kwietnia – 4 czerwca 2016
Artysta w obiektywie

Warsztaty profesjonalnej fotografii estradowej, na które składały się zajęcia teoretyczne i praktyczne przygotowujące do samodzielnej działalności. W ramach warsztatów poruszono zasady postępowania podczas fotografowania koncertów, rodzaje sprzętu, fotografowanie w świetle zastanym i z użyciem flesza oraz aspekty techniczne i prawne fotografowania za żywo. Zajęcia praktyczne przeprowadzono podczas koncertów Baroque Factory, które umożliwiły wykonanie zdjęć artystów na żywo.

Zwieńczeniem warsztatów była wystawa najlepszych fotografii uczestników, której wernisaż odbył się 4 czerwca 2016 w Fabryce Porcelany.

Prowadzący:

Arkadiusz Ławrywianiec

Dla kogo:

Warsztaty przeznaczone były dla osób posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu fotografii, studentów kierunków pokrewnych, młodych firm działających w branży, pasjonatów fotografii scenicznej i środowisk muzycznych.

Partner:

Fabryka Porcelany

Fundacja Giesche

Patronat:

Związek Polskich Artystów Fotografików

Polskie Radio Katowice

Gość Niedzielny

19 – 21 kwietnia 2016
Ruch i gest

Unikatową propozycją dla osób pasjonujących się zarówno tańcem jak i historią były wyjątkowe warsztaty tańca historycznego, prowadzone przez choreografa i profesora Uniwersytetu Muzycznego im. L. Janacka w Brnie - František Dofek oraz artystów zespołu Alla Danza. Zajęcia odbywały się przy akompaniamencie muzyki dawnej na żywo. Grupy miały okazję przenieść się w czasie odkrywając znaczenie gestów i ruchów epoki.

Dodatkową atrakcją był koncert finałowy zespołu Alla Danza "Na dworze króla słońce". Tancerzom towarzyszył zespół muzyczny Plaisirs de Musique. Za sprawą artystów publiczność przeniosła się na do Wersalu, na dwór Ludwika XIV. Zabrzmiały sarabandy, gawoty, menuety i czakony.

Prowadzący:

František Dofek

Zespół Alla Danza Brno

Dla kogo:

Warsztaty przeznaczone były dla osób kochających taniec, pasjonatów zajmujących się rekonstrukcjami historycznymi, studentów rytmiki i tańca oraz dzieci szkół podstawowych.

Patronat:

Gość Niedzielny

29 październik – 27 listopad 2016
Projekt kulturalny, kultura w projekcie

Warsztaty poruszające tematykę tworzenia wniosków o dofinansowanie projektów kulturalnych oraz źródła ich finansowania.

Cykl warsztatowy przeznaczony był dla osób zainteresowanych poznaniem logicznego formułowania projektów i ich późniejszej, rzetelnej realizacji. Podejmował również tematykę związaną z pozyskiwaniem dofinansowania na planowane inicjatywy kulturalne. Zaprezentowane zostały sprawdzone metody działania i dobre praktyki związane z konstrukcją wniosków grantowych. Spotkania zostały uzupełnione o szereg warsztatów i prezentacji wspomagających ich uczestników w sprawnym i świadomym funkcjonowaniu w sferze kultury. Zajęcia miały mieszany charakter wykładowo-warsztatowy, z dominująca rolą warsztatu. Efektem całego cyklu jest wyposażenie jego uczestników w pożądaną wiedzę, która odwołując się do współczesnych trendów w realizacji działań kulturalnych, umieszcza odbiorcę tychże działań w centrum uwagi.

Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku od 18 do 35 lat.

Prowadzący:

Aleksander Lysko

Dla kogo:

Członków organizacji pozarządowych działających w sferze kultury oraz młodych menadżerów kultury.

Patronat:
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2018