Szlak Śląskiego Bluesa

Aplikacja mobilna Szlak Śląskiego Bluesa to interaktywny przewodnik po klubach, w których rodził się śląski blues. Łatwo i wygodnie poprowadzi po pierwszym na świecie, stałym szlaku turystycznym dedykowanym klubom muzycznym.

Blues jest ważną częścią historii Katowic. W miejscach takich jak klub Puls, Pod Rurą czy Ciapek zaczynali i występowali muzycy tworzący historię polskiego bluesa.

Na Szlak Śląskiego Bluesa składa się kilkanaście miejsc w Katowicach. Z aplikacją zaplanujesz trasę zwiedzania i przeczytasz krótką historię wybranego miejsca. Każdy z klubów wspominają na filmach znakomici śląscy muzycy. Dzięki geolokalizacji pełne materiały filmowe dostępne są tylko w odwiedzanych miejscach!

Zwiedzając Szlak poznasz sylwetki i posłuchasz wspomnień takich artystów jak Adam i Beno Otręba, Leszek Winder, Irek Dudek, Józef Skrzek i wielu, wielu innych.

Aplikację można pobrać bezpłatnie!

Dla urządzeń z systemem Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.grupakmk.szlakslaskiegobluesa

Dla urządzeń marki Apple:

https://itunes.apple.com/pl/app/szlak-slaskiego-bluesa/id1176186418?l=pl&ls=1&mt=8

Wycieczkę Szlakiem Śląskiego Bluesa zaplanujesz na stronie http://szlak-bluesa.pl/

 

Druga edycja koncertu najlepszych śląskich bluesmanów, który rok temu zgromadził niemal tysięczną publiczność!

Legendarne bluesowe kompozycje Dżemu, SBB czy zespołu Krzak, które przez ostatnie 50 lat rozbrzmiewały w śląskich klubach, na wyjątkowym koncercie „Wehikuł czasu”.

Na jednej scenie spotkają się giganci śląskiego bluesa. Posłuchamy m.in. Sebastiana Riedla i Cree, Jerzego Piotrowskiego, Andrzeja Ryszkę, Andrzeja Urnego, Śląską Grupę Bluesową czy Macieja Lipinę. A wszystko to wspierane przez zespół założony specjalnie na tę okazję przez fenomenalnego katowickiego muzyka Jana Gałacha.

Specjalnie wyselekcjonowany repertuar zawierać będzie m.in. utwory doskonale znanych grup, takich jak Dżem czy Krzak, ale i tych mniej znanych, ale nie mniej ważnych śląskich twórców jak choćby Jan JANOU Janowski. Wszystko w nowych aranżacjach, przeplatane z utworami mistrzów – Erica Claptona, Joe Cockera czy Procol Harum.

Wszystkie utwory łączy jedno - w przeszłości grywane były na licznych jam session w katowickich klubach, bądź prezentowane były w oryginale na legendarnych koncertach gwiazd w Spodku czy Hali Parkowej.

Koncert rozpocznie działalność drugiej części Szlaku Śląskiego Bluesa – pierwszego na świecie dedykowanego historii muzyki stałego szlaku turystycznego obejmującego kluby muzyczne i sale koncertowe.

Wystąpią m.in:

Sebastian Riedel i Cree

Śląska Grupa Bluesowa

Jerzy Piotrowski

Jerzy Styczyński

Andrzej Ryszka

Krzysztof Głuch

Maciej Lipina

Andrzej Urny

Roman Pazur Wojciechowski

Zespół pod dowództwem Jana Gałacha

i wielu innych

Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (studenci, karta seniora). Dostępne na ticketportal.pl, ticketpro.pl i kupbilecik.pl

Dla osób posiadających bilet na koncert zespołu "MONKEYJUNK" na 8.10.17 w Chorzowie, cena biletu na koncert WEHIKUŁ CZASU wynosi 20 zł - promocja ważna tylko w punkcie Ticketportal w siedzibie KMO

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2018