POSZUKIWANIA

Wystawa #3 z cyklu „5 razy FUTURE ARTIST”

31.10 ⸺ 8.12.2018

Ściana Sztuki Dziecka

 

Kurator: Ewa Kokot

 

Wystawa w nietypowej formie pokaże tożsamość uczestników. Poprzez art-obiekty i "mapy marzeń" zmierzymy się z tym co dla nas bliskie i dalekie. Pokazane zostaną archiwalne fotografie odkryte na nowo. Całość dopełnią "skrzyneczki osobliwości" pokazujące nas tu i teraz, w tej rzeczywistości. Każda skrzynka będąca art-obiektem stanowić będzie wewnętrzny portret dziecka. Zaprezentujemy rozmaite emocje i lęki. Wystawa będzie próbą zmierzenia się z poszukiwaniem własnej tożsamości dzieci i młodych ludzi na Śląsku w XXI wieku. W nawiązaniu do obchodów 100-lecia Niepodległości Polski z cyklu „ 5 razy FUTURE ARTIST”

Ekspozycja jest trzecim pokazem z serii „10 GESTÓW TWÓRCZYCH na 10-lecie projektu Future Artist”, który obejmuje projekty:

* „5 razy FUTURE ARTIST”: cykl pięciu pokazów instalacji wielkoformatowych wykonanych przez wszystkich uczestników projektu i angażujących mieszkańców Śląska w Galerii Ściana Sztuki Dziecka i w przestrzeni miasta. Będą to instalacje odnoszące się do działań realizowanych
w ramach projektu w latach 2008-2018.

* „FUTURE ARTIS ⸺ SZTUKA DLA CIEBIE”: prezentacja założeń projektu, połączona z warsztatami dla różnych grup wiekowych, w Szczecinie i Toruniu.

* „FUTURE ARTIS ⸺ L’ART POUR VOUS”: instalacja artystyczna oraz warsztaty dla dzieci
i dorosłych w Brukseli

* „DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ (DOROŚLI TEŻ!): akcja społeczna mająca skłonić dorosłych do uczestnictwa w kulturze wraz z dzieckiem; zwracająca uwagę na sposoby, w jakie dorośli – zarówno rodzice, jak i wychowawcy – mogą umożliwić dziecku kontakt ze sztuką i rozwój twórczej wyobraźni

 

Patronat honorowy Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSea Poland