Zdjęcie koncertu w sali koncertowej Miasta Ogrodów

Koncerty

Koncerty organizowane w przestrzeniach Katowice Miasto Ogrodów

Uwaga! Organizatorem poniższych wydarzeń nie jest Katowice Miasto Ogrodów. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem wydarzenia (informacja/kontakt znajduje się pod każdym z wydarzeń).

 

Koncert: Górale Patriotycznie

Kiedy: 19 czerwca 2022, godz. 18.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, sala koncertowa


Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert muzyczny w wykonaniu najlepszych muzyków i śpiewaków z Beskidów pod nazwą „Górale patriotycznie”. Koncert odbędzie się w przeddzień rocznicy wkroczenia wojsk polskich do Katowic, wpisując się tym samym w uroczystości upamiętniające ten jakże ważny dla Śląska i całego kraju czas, kiedy po latach zaborów Polska powracała na mapy Europy, odzyskując niepodległość. Koncert będzie okazją, aby tę doniosłą rocznicę świętować wspólnie. Ta nasza jedność będzie w ten sposób nawiązaniem do wspólnego wysiłku jaki podjął cały naród, gdy zaangażował się w walkę o istnienie i granice Polski. W tych walkach nie brakło też górali z Beskidów. Ich gromkie zawołanie „Dalej do dzieła, jeszcze nie zginęła” pozostaje aktualne do dzisiaj, zwłaszcza w kontekście aktualnych zagrożeń dla Polski. W czasie dwóch godzin koncertu usłyszymy bogaty program pieśni powstańczych i żołnierskich z lat 1914 – 1922 oddających emocje i postawy mieszkańców Beskidów, Górnego Śląska i innych regionów Polski, którzy stanęli do walki o ojczyznę i jej granice. Piękne głosy solistów i chóru, ciekawe aranżacje muzyczne, różnorodne elementy choreograficzne, narracja historyczna, prezentacja multimedialna to elementy, które czynią z tego koncertu atrakcyjne i żywe widowisko.

Wstęp na koncert jest nieodpłatny, organizatorzy proszą jedynie o telefoniczne poinformowanie o uczestnictwie.  

Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
Więcej informacji: Bogusław Lalik - Pełnomocnik dyrektora ROK Bielsko-Biała (tel. 662 630 669).


Komunikat Copa.pl - Organizatora koncertu M. Maleńczuka

Szanowni Państwo,

w związku z przekształceniem Miasta Ogrodów na punkt recepcyjny dla uchodźców, zmuszeni jesteśmy przenieść koncert M. Maleńczuka na 4 września. Nie wyobrażamy sobie by w jednym obiekcie znajdowały się osoby szukające pomocy podczas wydarzenia rozrywkowego. Wierzymy, że we wrześniu sytuacja będzie już opanowana i z uśmiechami na twarzach spotkamy się na widowni.

Prosimy o wyrozumiałość.
Do zobaczenia.
copa.pl 


Ewa Bem LIVE

Kiedy: 16 września 2022, godz. 19.00

Gdzie: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów
Bilety od 119 zł do nabycia na ebilet.pl  i eventim.pl 
Facebook>> 

Organizator koncertu Ewy Bem podjął decyzję o przeniesieniu koncertu na bezpieczniejsze i lepsze czasy. Nowa data koncertu to 16 września 2022. Bilety zachowują ważność jednak jeśli chcą Państwo je oddać to można to zrobić w sieci sprzedaży gdzie zostały zakupione.

Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.

Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. 

Od 1987 roku, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej.

W tym roku artystka obchodzi 50 rocznicę pracy artystycznej. 

Zawsze niewątpliwym atutem programów Ewy Bem była różnorodność repertuaru, ale szczególnie w roku jubileuszowym wybór utworów stanowi przekrój jej repertuaru z ostatnich 50 lat.
Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych wykonawców artystka wykonuje także utwory o typowo jazzowym brzmieniu. 
Wszystkie utwory w znakomitych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego.

Organizator koncertu: Agora Muzyka, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa


The Queen Symphonica 

Kiedy: 18 września 2022, godz. 18.00
Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

The Queen Symphonica to najnowszy projekt Woytek Mrozek Production na europejskim rynku muzycznym, który powstał na kanwie 21 największych przebojów legendarnej grupy „Queen”. Przeboje tego rockowego zespołu są ponadczasowe. Projekt The Queen Symphonica odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiając, że przygotowane nowe aranżacje wiernie oddają pełnię
i bogactwo brzmienia, rytmu, koloru, harmonii i melodyjności muzyki grupy Queen. Wielowarstwowe brzmienie orkiestry symfonicznej z sekcją rockową i chórkami, ale przede wszystkim niezwykły głos solisty Kenny Hooster’a stanowią potęgę tej niezwykłej muzyki i oddają w pełni cechy brzmienia angielskiej grupy rockowej. Specjalnie wybrane do tego programu utwory noszą w sobie jednocześnie cechy rocka i jego odmian, takich jak hard rock, rock progresywny oraz w pewnym stopniu muzyki pop a także muzyki symfonicznej i operowej. Charakterystyczną cechą koncertów tego zespołu były wielowarstwowe aranżacje, harmonie wokalne, piękna melodyka wokalu solowego oraz aktywny udział publiczności. Te same cechy zachowaliśmy w naszym projekcie. W 2007 roku grupa Queen została wybrana najlepszą brytyjską grupą wszech czasów przez słuchaczy Radio BBC. Nasz projekt jest autentyczną parafrazą twórczości zespołu Queen. Podczas dwugodzinnego koncertu wykonujemy 21 największych przebojów Queen. Do projektu zaprosiliśmy świetnego wokalistę i solistę Kenny Hooster’a, grupę wokalną Ladies Trio oraz specjalnie powołaną do tego projektu International Queen Chamber Orchestra. To najnowszy na polskim rynku muzycznym projekt Queen, na który zapraszamy wszystkich fanów zespołu do wysłuchania tej fenomenalnej wersji niezwykłej muzycznej narracji i podróży muzycznych uniesień. Koncert poprowadzi sam producent, Maestro Woytek Mrozek-dyrygent, wirtuoz klarnetu znany publiczności całego świata.  Wśród wybranych kompozycji znajdują się: „Bohemian Rhapsody” jeden z największych przebojów tej grupy i jedna z najważniejszych piosenek w historii muzyki rozrywkowej. Kultowy utwór Queen to wyraz fascynacji Freddiego Mercure’go operą i teatrem a także obraz jego wielkiej wyobraźni artystycznej. Piosenka utrzymana jest w stylu rock opery i charakteryzuję się nowatorską formą, łączącą w sobie trzy różne fragmenty:  capella, hard rock i balladę operową. Inne, to np.: “We will rock you”, “We are the champions”, “The show must go on”, “Radio Ga Ga”’ oraz 15 innych kompozycji. Energia muzyki jak i wykonawców wywołuje dreszcze emocji, przywołuje wspomnienia i ducha muzyki zespołu Queen. Ten koncert to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, nie mające sobie równych. Projekt The Queen Symphonica to ogromna dawka porywającej energii, eksplozja wokalu przywołująca głębokie wspomnienia największych hitów muzyki rockowej oraz solista genialnie oddający fenomen wokalny Freddiego Mercure’go.

Zapraszamy fanów muzyki „Queen” na nasze koncerty w całej Polsce!

REPERTUAR:

1. One Vision

2. Somebody To Love

3. Another One Bits The Dust

4. I Want To Break Free

5. Under Pressure

6. A Kind Of Magic

7. We Will Rock You

8. To Much Love Will Kill You

9. Radio Ga Ga

10. Fat Bottomed Girls

11. I Want It All

12. Who Wants To Live Forever

13. Crazy Little Thing Callwd Love

14. Love Of My Life

15. Don’t Stop Me Now

16. These Are The Days Of Our Lives

17. The Show Must Go On

18. Hammer To Fall

19. Bohemian Rhapsody

20. We Are The Champions

Zobacz na YouTube! 

Bilety: do kupienia TUTAJ (grupowe od 5 osób dostępne u organizatora pod nr tel. 798 248 107).
Organizator: Woytek Mrozek, woymrozek@gmail.com, tel. +48 600 384 750.

 

 

Narodowa Perła Gruzji 

Kiedy: 16 października 2022, godz. 17.00
Gdzie: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Nowy program występów Narodowej Perły Gruzji jest jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino. Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari. Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi. Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypia się skry. To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kultura Kaukazu.

Zamówienia zbiorowe: tel. 609 866 861, zuzanna[at]agencjabrussa.pl

Bilety: od 125 zł dostępne na Kupbilecik.pl - TUTAJ

Organizator: Agencja Brussa, tel. 609 866 861, zuzanna[at]agencjabrussa.pl


Muzyka zespołu METALLICA symfonicznie

Kiedy: 27 października 2022, godz. 19.30 – wejście, godz. 20.00 – koncert
Gdzie: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

W roku 2022 na kolejne koncerty powróci do Polski wyjątkowy projekt – pod szyldem “Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” wystąpi SCREAM INC. jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie. Towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna ‘Orion’. Na koncertach usłyszymy największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak jak na słynnej płycie “Metallica S&M”. To blisko dwie godziny klasyki rocka/metalu w niezwykłym wydaniu! 

Scream Inc. istnieją od 2008 r i osiągnęli wielki sukces, stając się najbardziej znaczącym tribute-band’em z Europy Środkowej. Świadczą o tym choćby wyprzedane koncerty wszędzie gdzie grają. Ich kanał na portalu Youtube jest wysoce oceniany i oglądany w Stanach Zjednoczonych i Europie głównie ze względu na wysoką jakość produkcji. Są też pierwszym i jedynym tribute-band’em który ma w dorobku symfoniczny koncert S&M. Jeden z najbardziej udanych występów zespołu odbył się 17 kwietnia 2016 w „Moskwa Kremlin Palace”, gdzie na widowni zasiadło ponad 6.000 osób! Ten show stał się największym w historii koncertem-hołdem dla Metalliki. Nie przegapcie okazji, aby zobaczyć na żywo najlepszy tribute band Metalliki!

Oficjalne video>> 
Kanał YouTube>> 
Strona internetowa>>  

Bilety w cenie od 110 zł dostępne w sieciach Eventim, Ticketmaster, Ebilet, Kupbilecik.
Organizatorem trasy jest Piosenka Plus oraz FANTOM MEDIA – kontakt: Iza Kapuściarz, 606 733 729, iza@fantommedia.pl


Koncert Kasi Kowalskiej

Kiedy: 7 listopada 2022 (nowy termin), godz. 19.00 

Gdzie: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Państwa bilety zachowują ważność dla nowego terminu wydarzenia – nie ma potrzeby ich wymiany. W przypadku dodatkowych pytań prosimy pisać na adres: rezerwacje@adria-art.pl, w treści podając numer rezerwacji. Przepraszamy za powstałe niedogodności. 

Organizator: Adria Art sp z o.o. sp. k. (ul. ks. Piotra Skargi 13, 85-018 Bydgoszcz), adria-art.pl


QUEEN SYMFONICZNIE powraca do KATOWIC

Kiedy: 13 listopada 2022, godz. 15.30 – wejście, godz. 16.00 – koncert
Gdzie: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na blisko 300 dotychczasowych koncertach pojawiło się przeszło 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu „Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty Sebastiana Machalskiego wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak. Ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2019 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Śląskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej a także w Filharmonii Narodowej. Dotychczas na blisko 300 koncertach pojawiło się prawie 200000 widzów, a projekt wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Zespół wystąpił też w grudniu 2016 w powiększonym składzie w Atlas Arenie w Łodzi z gościnnym udziałem Michała Szpaka i Joanny Woś

Bilety w przedsprzedaży od 119 zł dostępne w sieciach Ticketmaster/Kupbilecik/Ebilet/Eventim 

Strona facebookowa projektu>> 

Organizator: FANTOM MEDIA – kontakt: Iza Kapuściarz, 606 733 729, iza@fantommedia.pl


10 Tenorów 

Kiedy: 26 listopada 2022, godz. 17.00
Gdzie: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Potrafią wszystko (nic dziwnego - jest ich aż DZIESIĘCIU!): śpiewać piosenkę podczas deszczu, martwić się ostatnią niedzielą, czarować głosem pojedynczo i w grupie... Co więcej - dobierają sobie repertuar w taki sposób, że są w stanie wcielić się nie tylko we Franka Sinatrę z jego ciepłym barytonem, ale nawet w Edith Piaf, widzącą życie w różowych barwach. Śpiewają o kobietach, o miłości, o poranku, o wieczorze, o mamie, o zakrętach w biografii, nie boją się żadnych wyzwań wokalnych - wszystko po to, aby udowodnić na koniec, że „We Are The Champions”.

Zamówienia zbiorowe: tel. 609 866 861, zuzanna[at]agencjabrussa.pl

Bilety: od 125 zł dostępne na Kupbilecik.pl - TUTAJ

Organizator: Agencja Brussa, tel. 609 866 861, zuzanna[at]agencjabrussa.pl