Najbliższe zajęcia

Najbliższe zajęcia Future Artist

Future Artist
Wokół twórczości Kazimierza Mikulskiego na 100. urodzin

Kiedy: 12 maja, godz. 10.00
Gdzie: Strefa Centralna

W programie:
dr hab. Irma Kozina „Kazimierz Mikulski - życie i twórczość” (wykład dla dzieci i dorosłych)
Ewa Kokot „Portrety w przyrodzie" (akcja artystyczna dedykowana twórczości artysty)

Z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Mikulskiego - jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego malarstwa metaforycznego, scenografa związanego z krakowskim Teatrem Lalki i Maski Groteska, aktora teatru Kantora oraz członka powojennej Grupy Krakowskiej, zapraszamy dzieci i dorosłych za spotkanie poświęcone twórczości artysty. 

Jako, że w roku 2018 obchodzimy również 100 rocznicę odzyskania Niepodległości, punktem wyjścia spotkania będzie opowieść o życiu artysty na tle historii Polski i losów Polaków w tym samym okresie. Urzeka konsekwencja z jaką malarz eksploatował raz określoną poetykę swojej twórczości niezależnie od biegu historii. Porozmawiamy o tym jak sztuka warunkowała przestrzeń wartości w całym jego doświadczeniu życiowym. Pragniemy również odwołać się do konsekwencji w sztuce jako nośnika wartości i pokazać nasze doświadczenia 10 lat realizacji projektu Future Artist w Katowicach.

Po wykładzie planowana jest akcja artystyczna inspirowana sztuką Kazimierza Mikulskiego. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w symbolikę surrealizmu oraz jego dokonań scenograficznych. Najistotniejsze będzie zastosowanie ulubionych motywów artysty, do których należą postacie młodych dziewcząt, ptaki, motyle, stylizowane rośliny - drzewa, trawy lub kwiaty. 

Prowadzenie: Ewa Kokot


Udział bezpłatny
Informacje, zapisy: Ewa Kokot, tel. 609 687 401