BNNT + Mats Gustafsson

30 kwietnia, godz. 23.59

Lokalizacja: Muzeum Śląskie – Kuźnia (katowicka Strefa Kultury)

BNNT: Konrad Smoleński / Daniel Szwed

Duet BNNT Konrada Smoleńskiego i Daniela Szweda jest bardziej grupą artystyczną niż standardowym zespołem. Łączą muzykę ze sztukami wizualnymi, działaniami teatralnymi, a nawet aktywnością wydawniczą. Sami twórcy określają swoją praktykę jako „projekt audioperformatywny”. Ich ulubione słowo to soundbombing – BNNT atakuje głównie w przestrzeni miejskiej. Po noisowo-rockowej epce ukazał się wreszcie album MULTIVERSE, na którym muzycy ugościli Stine’a Janvina Motlanda i Matsa Gustafssona. Wyobraźmy sobie tytuły zaczerpnięte z pism Emila Ciorana i kosmiczną, polirytmiczną wędrówkę po światach równoległych, transowy drone i skondensowaną grę na perkusji.

Tak wygląda nowe „szamańskie” oblicze BNNT. Koncert duetu uświetni saksofon Matsa Gustafssona dobrze rozgrzany po występie The Fire! Orchestra.

 

Koncert bezpłatny.

Ograniczona ilość wejściówek na koncert (20 szt) w dystrybucji od 9 kwietnia od godz. 16 do wyczerpania zapasów, w Punkcie Kontaktowym Miasta Ogrodów (tel. (32) 609-03-34, pl. Sejmu Śląskiego 2, parter budynku)

Ze względu na duże zainteresowanie koncertem i ograniczoną przestrzeń, jedna osoba może otrzymać tylko jedną wejściówkę.

Gwarantowane miejsca dla posiadaczy karnetów festiwalowych.