Acid Arab

Koncert i DJ Set w ramach Before WOMEX 2017

To nie jest fusion. To nie jest mix. To spotkanie – tak w skrócie swoją muzykę opisuje Acid Arab. Francuski skład będzie pierwszym gościem cyklu koncertów zapowiadających Targi i Festiwal Muzyki Świata WOMEX Katowice. Wystąpią w poniedziałek 27 marca o godz. 20 w Jazzclubie Hipnoza w pełnym składzie instrumentalnym. Dzień wcześniej można pobawić się przy ich muzyce w klubie Panorama, gdzie zagrają swój DJ set jako duet.

Hervé Carvalho i Guido Minisky – założyciele Acid Arab spotkali się właśnie w klubie, gdzie grał ten drugi. Najpierw organizowali wspólne after party, a potem zaczęli grać wspólne sety pod hasłem Acid Arab. Szybko nazwa stała się określeniem stylu muzycznego, który stworzyli – orientalną odmianę acid house’u. Jak sami mówią: „połączenie w jedno chłodu techno i dramatycznej siły bliskowschodniej muzyki”.

Szybki sukces, jaki odnieśli od 2011 roku, był tym bardziej zaskakujący, że żaden z muzyków nie ma arabskich korzeni. – Jesteśmy zafascynowani bliskowschodnią muzyką, choćby jej zróżnicowanymi strukturami rytmicznymi, które wprawiają tancerzy w trans. Tak sam, jak w przypadku muzyki acid house – mówią muzycy. To nie wschodnia muzyka wkomponowana w zachodnie brzmienia, ale próba współczesnego wpisania się w długą tradycję muzyki bliskowschodniej. 

Acid Arab wydali do tej pory kilka krążków, ale dopiero w październiku 2016 pojawił się całkowicie autorski, długogrający album „Musique de France”. Wraz z Acid Arab występują  na nim takie gwiazdy muzyki arabskiej jak chociażby Rachid Tacha. 

Kiedy i gdzie:
26 marca, godz. 20, klub Panorama, DJ Set
27 marca, godz. 20, Jazzclub Hipnoza, koncert

Bilety: 10 zł (na każdy wieczór) do nabycia w sieci ticketportal.pl, ticketpro.pl i kupbilecik.pl 

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017