Miuosh, FDG Orkiestra i przyjaciele dla Krystiana Jablońskiego

Program koncertu:

18.00 – rozpoczęcie imprezy

18.15 - 18.45 Fuck the People

19.00 - 19.30 The Party is Over

19.45 - 20.15 Hengelo

20.15 - 20.30 aukcja (płyty, plakaty z autografami)

20.30 - 21.30 Miuosh x FDG Orkiestra

Bilety w cenie 30 zł do kupienia w systemie ticketportal.pl (kasa w Mieście Ogrodów), ticketpro.pl (m.in. salony Empik i sklepy Media Markt i Saturn) i kupbilecik.pl

UWAGA! Bilety dostępne również przed koncertem!

W niedzielę 30 kwietnia na scenie Miasta Ogrodów (dawne Centrum Kultury Katowice) wielka mobilizacja świetnych artystów na rzecz wyjątkowego człowieka - Krystiana Jablońskiego

Katowiczanin, z zawodu dekarz. Ojciec małego Kajtka. Czujny na przypadki łamania prawa. Zasłynął pościgiem za pijanym kierowcą oraz sprawcą napadu, pomocą osobom poszkodowanym w pożarach i wypadkach samochodowych i ofiarom kradzieży.

W wyniku niefortunnego wypadku uszkodził rdzeń kręgowy. Stracił władzę w rękach i nogach. Jest sparaliżowany od barków w dół.

Pan Krystian pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice, zaprasza na koncert charytatywny, z którego dochód trafi do katowickiego bohatera.

Gwiazdą wieczoru 30 kwietnia będzie katowicki raper Miuosh. Od 15 lat porywa siłą swoich tekstów i mocą muzyki. Utwory takie jak „Nie mamy skrzydeł” należą już do kanonu polskiego hiphopu. Koncertem z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia udowodnił, że nie straszne mu żadne gatunkowe granice.

Rok temu nieprzebrany tłum fanów śpiewał jego piosenki podczas koncertu w Strefie Kultury, którym Miuosh świętował 15 lat na scenie.

Na tym koncercie towarzyszyła mu też FDG Orkiestra – potężny instrumentalny skład złożony z gitarzystów, sekcji dętej (trąbka i puzon), perkusjonaliów, a nawet kontrabasu. Do tego chórki i wspierający wokal Bartosza "Booryza" Boryckiego. FDG Orkiestrę i jej aranże utworów Miuosha usłyszymy też na scenie Miasta Ogrodów.

Wcześniej zagrają tam trzy młode, ale już dobrze rozpoznawalne zespoły katowickie – bluesowy Fuck the People, elektroniczny The Party is Over i gitarowe Hengelo. O godz. 20.15 aukcja cennych pamiątek przekazanych przez znanych artystów, a zaraz potem koncert Miuosh x FDG Orkiestra.

Bilety na wydarzenia kosztują 30 zł (dostępne od 19 kwietnia w systemie ticketportal.pl, ticketpro.pl i kupbilecik.pl). Wszyscy artyści zrzekli się honorariów. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz Krystiana Jablońskiego.

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017