Warsztaty Ogrodów Dźwięków

W sobotę 24 czerwca, Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków zaprasza na muzyczne zabawy dedykowane dzieciom (i nie tylko)

 

 

Tworzymy piszczałki i fujarki 

 

Foto. Aleksander Dylrok

O tym jak brzmi Beskid Żywiecki najmłodsi przekonać będą się mogli w trakcie niezwykłych warsztatów z budowy piszczałek i fujarek. Uczestnicy pod okiem Marcina Blachury - muzyka ludowego i twórcy instrumentów oraz Przemysława Ficka - dudziarza i folklorysty; stworzą swoje własne, niepowtarzalne narzędzia, przy pomocy których uzyskiwać będą magiczne dźwięki bliskie góralskiemu żywiołowi. Instrumenty tworzone będą z materiałów naturalnych które nadadzą im autentyczny charakter wpływający na brzmienie. 

Idea, prowadzenie: Marcin Blachura, Przemysław Ficek

 

Kiedy? godz. 10-12 - dzieci w wieku 6-9 lat (maksymalnie 10 osób)
            godz. 12-14 - dzieci w wieku 10-14 lat (maksymalnie 10 osób)
Gdzie? sala Muzykodromu, Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy: marlena.hermanowicz@miasto-ogrodow.eu

 


 

Warsztaty wikliniarskie 

 

Warsztaty wikliniarskie rozwijają umiejętności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową oraz inwencję twórczą, są świetną rozrywką intelektualną i zabawą. Zajęcia przeznaczone są dla różnych grup wiekowych, zarówno dorosłych jak i dzieci. Mają za zadanie wzbudzić zainteresowanie rzemiosłem plecionkarskim, i odnajdywać u uczestników nowe horyzonty. W ich trakcie dzieci będą miały okazję wykonać elementy dekoracyjne w formie artystycznej, rożki, donice i kosze. Stopień trudności wykonywanych prac dostosowany będzie indywidualnie do uczestników. 

Idea, prowadzenie: 

Pracownia Plecionkarska ARTEX zajmuje się szeroko zakrojonym plecionkarstwem wyrobów tradycyjnych, użytkowych, gospodarczych oraz wykonawstwem wszelkich form przestrzennych i elementów wystroju wnętrz. Facebook.com/PRACOWNIA.ARTEX 

Kiedy? godz. 13-18

Gdzie? podcienia Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2
Udział bezpłatny. Na warsztaty nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

 

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017