Nepomea

Z Błędowa przez Chechło do Niegowonic

123. wycieczka z cyklu ŚLĄSKO-ZAGŁĘBIOWSKIE SZWENDANIA OKOLICZNE pt. NEPOMEA. Z Błędowa przez Chechło do Niegowonic

10 marca 2018 | trasa całodzienna

Zbiórka: 9.50 | przystanek KZK GOP „Błędów Kościół n/ż”

Dojazd z Katowic:
8.08 | A 814 z „Katowice Piotra Skargi”
Przesiadka: 8.49 | A 606 z „Dąbrowa Górnicza Centrum”

Uwaga! Wycieczka ma charakter pętli, zatem można rozważyć dojazd własnym środkiem lokomocji

Zapraszamy na historyczne rubieże Starostwa Będzińskiego. Poprzez wieki, lasy i piachy, przekraczając rzeki, powędrujemy spod błędowskiego kościoła w kierunku Kuźnicy Błędowskiej, gdzie poznamy historię tej nazwy. Następnie podejdziemy pod przysiółek Kuźnicy, zwany Błota. Tam wejdziemy w las, z którego, po godzinie, wyjdziemy w Chechle na wzgórzu Dąbrówka (355 m n.p.m.), gdzie czeka nas dłuższa przerwa oraz rozpięta pomiędzy dwoma sosnami tyrolka. Z Chechła udamy się do Skałbani, ze Skałbani do Błojca, dalej zaś przez Grabową do Niegowonic, skąd wrócimy do Błędowa.

Udział bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu i aprowizacji. Uczestnicy biorą w wycieczkach udział
z własnej, nieprzymuszonej woli, w związku z czym bez szemrania gotowi są przyznać, iż biorą odpowiedzialność za swe zachowanie i różnorakiego rodzaju skutki mogące zeń wyniknąć.

Informacje, zapisy, prowadzenie:
Paweł Graja