Badanie Budżetu Obywatelskiego

Spotkanie w ramach Open Data Day

Budżet Obywatelski w Katowicach ma za sobą już 4. edycje. Co roku miasto przeznacza na niego 20 mln zł, o których wydatkowaniu decydują mieszkańcy poszczególnych dzielnic. Nadrzędny cel działań to polepszenie wspólnej przestrzeni użytkowej. Z inicjatywy mieszkańców powstają między innymi nowe chodniki, miejsca parkingowe, elementy małej architektury czy nowe przestrzenie zielone. Pieniądze mogą być przeznaczone w zasadzie na każdy cel, który będzie uzasadniony i zbierze odpowiednią liczbę głosów.

Jakie rodzaje tematów cieszą się największą popularnością? Dla jakich grup odbiorców są przeznaczone? Jak aktywność rozkłada się geograficznie? Z jakich powodów najczęściej odrzucano wnioski? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć, badając Budżet Obywatelski Katowic podczas Open Data Day w Katowicach.

Zespół zadaniowy poprowadzi Paulina Urbańska z Medialabu Katowice we współpracy z autorką wizualizacji budżetu miasta na rok 2016 Justyną Lauer z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Zapraszamy do udziału w zespole zadaniowym urzędników, aktywistów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, projektantów, programistów, a także inne osoby zainteresowane funkcjonowaniem miasta oraz analizą i wizualizacją danych.

Kiedy: 3 marca 2018, godz. 10-19
Gdzie: Medialab Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2 (parter)
Na spotkanie obowiązują zapisy >>> TUTAJ