Spotkanie na zamknięcie wystawy

Kiedy Katowice były Stalinogrodem

Piątek będzie ostatnim dniem wystawy „Kiedy Katowice były Stalinogrodem… 1953 – 1956” w Galerii Miasta Ogrodów. Z tej okazji zapraszamy o godz. 18 na spotkanie z jej twórcami.

Wystawa opowiada o jednej z najmroczniejszych kart w historii miasta – latach 1953 – 1956, kiedy to na mocy decyzji władz, nazwę Katowice zastąpiono Stalinogrodem. Za pomocą licznych, zebranych przez kuratorów dokumentów i pamiątek ze zbiorów Muzeum Historii Katowic, udało się opowiedzieć o tej historii przez pryzmat wydarzeń i uczestniczących w nich ludzi.

Na finisażu wystawy, w piątek 2 lutego o godz. 18, będzie się można spotkać z jej twórcami: kuratorką Katarzyną Łatą, naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach Ryszardem Mozgolem oraz dyrektorem instytucji Katowice Miasto Ogrodów Piotrem Zaczkowskim.

Wstęp wolny!