Myśl niezapowiedziana

Wystawa grafik Marcina Hajewskiego

„Myśl niezapowiedziana” to cykl kilkunastu grafik, w którym artysta podejmuje się zapisu zjawiska konstruktu pamięci. Obszary myśli tych obecnych i wypieranych, czasowo odłożonych i tych natrętnie powracających, zapełniających każdą wolną przestrzeń tu i teraz. Ich obecność, to niekonieczny wybór. To będąca często poza kontrolą, fizyczna materia. Nie kształtująca w pełni procesu twórczego, nie mniej jednak powodując jego pozytywny napęd i fizyczną dystorsję. To zapis, w którym artysta wykorzystał techniki offsetu i algrafii, które jako wspólny mianownik z litografią od kilku lat stały się także problematyką badawczą artysty.

Wernisaż:

21.02, godz. 18.00

Galeria Engram

Wystawa prezentowana do 18.03.2018

kurator: Katarzyna Łata

Marcin Hajewski - urodzony w 1971 roku w Sosnowcu. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (filia w Katowicach). Dyplom otrzymał w 2000 roku w Pracowni Druku Płaskiego prof. Józefa Budki. Od 2001 pracuje w macierzystej uczelni. W 2009 roku uzyskał stopień doktora sztuki. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, fotografią. Od 2013 roku kierownik projektu badawczego, realizowanego w ramach badań statutowych, poświęconego algrafii i drukowi offsetowemu. Członek Komitetu Organizacyjnego 9. Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach. Uczestnik licznych wystaw i przeglądów grafiki w Polsce i za granicą.