Konkurs wokalny im. S. Jopka

Finał konkursu już 26 października 2019 roku

Kto zostanie zwycięzcą I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka? Dowiemy się już w sobotę, 26 października 2019 roku, tego bowiem dnia odbędzie się uroczysta Gala Rozdania Nagród Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.

Ale zanim to nastąpi, w siedzibie Zespołu „Mazowsze”, w Karolinie-Otrębusach pod Warszawą odbędzie się II Etap Konkursu. Otwarte przesłuchania konkursowe potrwają od 23 do 24 października 2019, a udział w nich wezmą laureaci przesłuchań I Etapu, który rozegrany został na szczeblu regionalnym, współorganizowany wraz z „Mazowszem” przez 16 Partnerów Regionalnych. Tuż po przesłuchaniach II Etapu, w trakcie których wyłonionych zostanie 12 finalistów Konkursu, 25 października 2019 r., laureaci będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach artystycznych z Zespołem „Mazowsze". Tego samego dnia w siedzibie Mazowsza będzie miał miejsce wyjątkowy Wieczór wspomnień poświęcony pamięci Stanisława Jopka.

Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka zakończy się uroczystym Koncertem Galowym z rozdaniem nagród, który odbędzie się w sobotę 26 października 2019 r. Na scenie zaprezentują się Chóru, Balet i Orkiestra PZLPiT „Mazowsze”. Wraz z Zespołem zaśpiewa 12 finalistów Konkursu.

W charakterze gości specjalnych uroczystej Gali Finałowej wezmą udział córki niezapomnianego solisty „Mazowsza" – Anna Maria oraz Patrycja Jopek. Wieczór poprowadzi Maciej Orłoś.

Bilety na Galę Finałową są dostępne TUTAJ