Grupa Etyka Kurpina

Kiedy: 18 stycznia, 2019. godz. 20
Gdzie: sala BDK (204), Katowice Miasto Ogrodów

Wstęp wolny!

Nowy Rok rozpoczynamy od zaspokojenia niedosytu po wyśmienitym koncercie Grupa Etyka Kurpina w Parku Boguckim podczas zeszrocznej edycji Biura w Parku. Odpowiedzialny – Adam Frankiewicz przybywa na 5-dniową rezydencję do studia BDK, gdzie przygotuje specjalny koncert/słuchowisko w kwadrofonicznym systemie nagłośnieniowym.

grupaetykakurpina.bandcamp.com/
www.soundcloud.com/adamfrankiewicz
www.vimeo.com/grupaetykakurpina

Grupa Etyka Kurpina (Adam Frankiewicz) – reżyser teatralny oraz założyciel niezależnego wydawnictwa Pionierska Records. Pod pseudonimem Grupa Etyka Kurpina wykonuje eksperymentalny montaż taśm magnetycznych na żywo. Korzystając z próbek wyciętych z porzuconych kaset magnetofonowych i VHS, starych słuchowisk radiowych buduję swoiste słuchowiska radiowe używając analogowych odtwarzaczy reporterskich. Tło zdarzeń dźwiękowych stanowią nagrania terenowe, improwizację na pętlach taśmowych i sprzężenia zwrotne. Inspiruje się dokonaniami twórców związanych ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. Do dziś zaprojektował i nagrał dziesiątki kolaży dźwiękowych wydanych na 8 albumach w duchu D.I.Y.

grupaetykakurpina.bandcamp.com/
www.soundcloud.com/adamfrankiewicz
www.vimeo.com/grupaetykakurpina

Mikrorezydencje artystyczne Biura Dźwięku Katowice to zainicjowany w 2016 roku cykl pięciodniowych wizyt studyjnych, podczas których zaproszony artysta przygotowuje specjalny koncert/słuchowisko w kwadrofonicznym systemie nagłośnieniowym. Dotychczas odwiedzili nas: Robert Skrzyński (Micromelancolié), Mirt, Lubomir Grzelak (Lutto Lento), Mikołaj i Piotr Tkacz, Emiter, Mateusz Wysocki (Fischerle), Jacek Sienkiewicz, Patryk Daszkiewicz (DMNSZ), Nicola Ratti oraz Miasto Masa Maszyna (Kolarczyk, Baran, Oleś).