3R czyli ruszamy z Rud do Rybnika

Zbiórka:
9.20 | dworzec kolejowy w Rybniku

Dojazd z Katowic
8.21 | KS 44819 I/7 (z dworca kolejowego w Katowicach)

Znów wypadło na subregion zachodni Województwa Śląskiego. Tym razem z Rybnika chcemy przemieścić się do Rud celem powrotu do miasta nad Nacyną. Rozpoczynamy na rybnickim dworcu kolejowym, skąd szybko przechodzimy na Plac Wolności, by wsiąść w autobus linii 43, który do Rud nas zawiezie. Na manewr ten mamy około 15 minut, oraz około jednego kilometra.

W Rudach zwiedzamy opactwo cystersów oraz okoliczne tereny parkowe, po czym ruszamy z powrotem w kierunku na SE, przez Stodoły miedzy innymi do Rybnika, w większej części szlaku podążając terenami Cysterskich Kompozycji Rud Wielkich.

Długość trasy to ponad 15 kilometrów

Udział bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu i aprowizacji. Uczestnicy biorą w wycieczkach udział z własnej, nieprzymuszonej woli, w związku z czym bez szemrania gotowi są przyznać, iż biorą odpowiedzialność za swe zachowanie i różnorakiego rodzaju skutki mogące zeń wyniknąć.

Informacje, zapisy, prowadzenie:
Paweł Graja