Biały dywan leci przez świat

Biały dywan leci przez świat

Zbiórka białych tkanin z w ramach Katowice Street Art AiR

Ahmet Kavas - Biały dywan leci przez świat

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekci Ahmeta Kavasa - artysty - rezydenta  w ramach Katowice Street Art AiR. 


Artysta zbiera białe ubrania, z których wspólnie z mieszkańcami uszyje ogromny biały dywan, który zawiśnie na ścianie jednego z budynków w Katowicach.

Klimat polityczny na świecie robi się coraz bardziej depresyjny, rosną nastroje rasistowskie
i faszystowskie. Każdego dnia docierają do nas wiadomości o prześladowaniu i dyskryminowaniu mniejszości. Artysta zachęca publiczność, aby przynieść zużyte i niepotrzebne białe ubrania
i zszyć je wspólnie ze sobą w imię pokoju i tolerancji.


Zapraszamy do wspólnej zbiórki materiałów i wspólnego szycia!

Już wkrótce więcej informacji o miejscu i dacie performensu.


Zbiórka materiałów trwa do 18 września. Ubrania/materiały można zostawiać w siedzibie Miasta Ogrodów (wiklinowy kosz obok Punku Kontaktowego na parterze budynku).

Kontakt: 
marlena.hermanowicz@miasto-ogrodow.eu 

mateusz.zegan@miastoogrodow.eu


---------------------------------------------------------------

Ahmet Kavas (1989-Denizli Turcja) absolwent Wydziału sztuk Pięknych na Uniwersytecie Muğla, Turcja (2010) oraz Uniwersytecie Buhaus w Weimarze, Niemcy (2018). W swojej twórczości wykorzystuje zarówno performens, instalacje, fotografię jak i wideo, rysunki czy obiekty. Charakteryzuje się krytycznym spojrzeniem na spawy społeczno-polityczne. Autor indywidulnej wystawy “Mommy, when will I get married?” Third Space, Helsinki, 2017. Wśród wystaw zbirowych, w których uczestniczył należy wymienić:"Immer Ärger mit den Großeltern" Kunsthaus Dresden, 2018; "Desintegriert Euch!" 3. Berliner Herbstsalon, Kronprinzenpalais, Berlin, 2017; "You left behind" Kasa Gallery, Stambuł, 2017; "Public Keys" Baumwollspinnerei Lipsk, 2017; "Çanakkale Art Walk: Homeland" Kunsthalle, Osnabrück, 2017; "Akbank Contemporary Artists Prize Exhibition" Stambuł, 2017. Żyje i pracuje w przestrzeni.

Powrót