Śląska Scena Metalowa

Przegląd młodych zespołów metalowych

Zgłoś swój zespół i zagraj przed legendami polskiego metalu.

Śląska Scena Metalowa to koncert, który z powodzeniem można nazwać festiwalem, podczas którego 9 listopada na scenie Katowice Miasto Ogrodów staną legendy katowickiej sceny metalowej.

Korzenie katowickiej sceny metalowej sięgają połowy lat 80. XX wieku. – Zespoły, takie jak KAT, Dragon i wiele innych, zapoczątkowały nową erę muzyczną w Polsce, stając się inspiracją dla innych grup w kraju – mówi Roman Kostrzewski, ceniony polski muzyk, wokalista i autor tekstów.

Koncert przywoła historię tworzenia się katowickiej sceny metalowej. Na scenie wystąpią żywe legendy, a obok nich zaprezentują się debiutujący dopiero artyści.

Szansa dla młodych

Debiutanci zostaną wyłonieni podczas przeglądu „Wszysko abo nic”. Do końca lipca przyszłe gwiazdy muzyki metalowej mogą nadsyłać swoje nagrania mailem na adres kapituły konkursowej. Jury w składzie: Roman Kostrzewski (KAT), Michał Stawiński (NeuOberschlesien) i Wojciech Mirek (Katowice Miasto Ogrodów) wyłoni 10 jego zdaniem najbardziej obiecujących zespołów. We wrześniu finałowa dziesiątka stanie ze sobą w szranki na scenie kultowego klubu muzycznego Panorama w Katowicach-Ligocie. Laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł i zaproszenie do grona artystów-wykonawców Śląskiej Sceny Metalowej.

Więcej o konkursie: https://www.facebook.com/slaskascenametalowa/

Organizatorem wydarzenia są: Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret oraz Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach. Partnerem imprezy jest klub muzyczny Panorama w Katowicach.