09 Stycznia 2018 roku

Gość specjalny: dr Sabina Sweta Sen Podstawska - taniec indyjski

Prowadzenie: Zdzisław Smucerowicz

13.01.2018, godz. 11
Katowice Miasto Ogrodów (sala 211, piętro)
WSTĘP WOLNY

W programie taniec indyjski oraz opowieść o kulturze muzycznej Waranasi - indyjskiego Miasta Muzyki UNESCO

dr Sabina Sweta Sen-Podstawska
Tancerka tańca Odissi i założycielka Zespołu Tańca Indyjskiego TAAL działającego przy MDK Batory w Chorzowie, gdzie aktualnie prowadzi warsztaty tańca indyjskiego. Uczyła się tańca Odissi w Indiach oraz w Wielkiej Brytanii, gdzie również występowała. W ramach studiów doktoranckich w Exeter University, UK oraz w Indiach prowadziła badania naukowe o świadomości zmysłowo-somatycznej w klasycznym tańcu indyjskim Odissi. Obecnie, jako adiunkt w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, zajmuje się badaniami wielo-kulturowości, transkulturowości, wielo-etniczności, sztukami performatywnymi kultur mniejszości, diaspory i kultur rdzennych w Kanadzie, relacjami ciało-umysł, somaestetyka oraz emocjami w sztukach performatywnych.

Miasto Ogrodów 2018