Laboratorium twórcze

Cykl spotkań programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice

Kiedy: wtorki, godz. 17.30

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala 211 (Uwaga! 29.11 zajęcia nie odbędą się)

Prowadzenie: dr Adriana Świątek

GRUPA ZAMKNIĘTA

Cykl spotkań dla tych, którzy chcą dbać o jakość swojego dnia, praktykować uważność, żyć bardziej twórczo i świadomie. Zajęcia w oparciu o autorską metodę dr Adriany Świątek osadzoną na gruncie antropologii doświadczenia i kategorii poznawczych amerykańskiego neurofizjologa Geralda M. Edelmana (poznawanie vs rozpoznawanie).

Więcej o idei cyklu TUTAJ.

Felieton Weroniki Górskiej o projekcie - przeczytaj TUTAJ.

Adriana Świątek – doktor nauk humanistycznych. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Filologicznego (obecnie Humanistycznego) Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przez wiele lat związana była z Instytutem Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych – z Zakładem Teatru i Dramatu. Od 2018 roku adiunkt na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, z którym stale współpracuje od roku 2012.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Współorganizator: Akademia Muzyczna w Katowicach