Muzyczna Podróż na Bliski Wschód
 

16 Maja 2017 roku

Muzyczna Podróż na Bliski Wschód

Koncert Wassima Ibrahima

Zapraszamy na koncert Wassima Ibrahima, syryjskiego muzyka i kompozytora oraz doktoranta studiującego na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Podczas koncertu Wassim zabierze nas w muzyczną podróż przez Syrię, Liban, Jordanię i Egipt, aż po Andaluzję. Opowiadając o prezentowanych utworach przeniesie nas w najstarsze miejsca na ziemi, prezentując bogactwo arabskich dźwięków i różnorodność bliskowschodniej kultury.

"Muzyczna podróż na Bliski Wschód" to nie tylko okazja, żeby zapoznać się z niezwykłą tradycją muzyczną regionu, ale też szansa na spotkanie z syryjskim artystą który, wyjeżdżając z kraju ogarniętego wojną, wybrał Polskę na miejsce swojej pracy i zamieszkania.

Wraz z Wassimem, który będzie śpiewał i grał na oud wystąpi Tomas Sanchez na instrumentach perkusyjnych.

Po koncercie zapraszamy wszystkich na arabski poczęstunek przygotowany przez polskich i arabskich studentów z Uniwersytetu Śląskiego oraz Akademii Muzycznej. W nastrojowy klimat Bliskiego Wschodu wprowadzi nas też zapach serwowanej kawy i herbaty z kardamonem oraz pokaz zdjęć z miejsc pochodzenia prezentowanych utworów muzycznych.

Koncert zostanie zrealizowany dzięki wsparciu otrzymanemu w ramach projektu Mikrogranty, realizowanego przez Katowice Miasto Ogrodów

Kiedy: 20 maja 2017, godz. 19
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, sala 211
Wstęp bezpłatny

Wassim Ibrahim to urodzony w Damaszku światowej klasy muzyk i kompozytor, który od kilku lat mieszka w Krakowie. Studiował, a następnie wykładał w High Institute of Music w Damaszku, gdzie wykładał historię muzyki międzynarodowej, prowadził zajęcia z harmonii i kształcenia słuchu. Następnie uzyskał stopień magistra studiów kompozytorskich na Akademii Muzycznej w Krakowie, w Polsce. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku kompozytorskim. Jego profesjonalna kariera kompozytorska rozpoczęła się w 2002 roku, od skomponowania sześciu piosenek dla dzieci. Jego utwory były wykonywane na wielu festiwalach, w różnych krajach i halach koncertowych na całym świecie, między innymi: podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień w Austriackim Forum Kultury w Warszawie; w Sali Koncertowej Filharmonii Krakowskiej; podczas Festiwalu Krakowskiej Akademii Muzycznej – aXes; w trakcie Dni Kultury Syryjskiej w teatrze Muth w Wiedniu, w Austrii; na koncertach w Burgtheater Casino oraz Ehrbar Saal w Wiedniu, w Austrii; w New Jersey i Wisconsin w Stanach Zjednoczonych; w Niemczech; na konferencji Chrześcijaństwo- Islam w Bejrucie, w Libanie; na festiwalach: Damaszek – arabska stolica kultury; Aleppo – stolica kultury islamskiej; na festiwalu chórów Aswatuna w mieście Petra, w Jordanii; w Opera House w Damaszku. Wassim Ibrahim był także członkiem chóru Chamber Choir w Higher Institute of Music w Damaszku. Występował też w wielu krajach, grając na Oud; między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Austrii, Niemczech, Polsce, Francji, Włoszech, Czechach, Rosji, Maroku,Jordanii, Algierii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Libanie i Syrii. Uczestniczył w wykonaniu dwóch utworów podczas Festiwalu Chórów i Orkiestr Czajkowskiego w Moskwie w 2008 roku. Brał też udział w warsztatach prowadzonych przez francuskiego kompozytora Silvin’a Casancon’a w 2008 roku. Uczestniczył we wszystkich koncertach jako członek Syryjskiej Orkiestry Symfonicznej oraz chóru Chamber Choir w sekcji tenorów w latach 2005 – 2013. Wassim Ibrahim pracuje także w szkole Waldorfskiej im. Janusza Korczaka w Krakowie, jako dyrygent chóru gimnazjalnego oraz twórca dziecięcej orkiestry złożonej z 22 uczniów.

Thomas Celis Sanchez, pochodzi z Meksyku. Od blisko 20 lat mieszka w Krakowie. Absolwent Akademii Muzycznej w Meksyku w klasie kontrabasu. Jednak swoją karierę muzyczną realizuje jako instrumentalista perkusyjny. W Polsce współpracował i współpracuje z: Justyną Steczkowską, zespołem Raz Dwa Trzy, z rodziną Pospieszalskich, Lidią Pospieszalską, Martyną Jakubowską, zespołem Zakopower, Karoliną Glazer, Pawełem Mąciwodą a teraz z Jankiem i Mirkiem. Jest zapraszany do udziału w najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych m.in. w Ingolstadt Jazz Tage, International Jazz & Blues Festival, Kikinda w Serbii. Koncertował podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach oraz w Instytucie Polskim w Lipsku.   

Powrót

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2018