zdjęcie instruktora tańca i osoby, która robi mu zdjęcie komórką

Taniec tradycyjny

Warsztaty programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice

Kiedy: wtorki, godz. 18.30 (ostatnie spotkanie: 20.12.2022)

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala 211 [Uwaga! 22.11 zajęcia ODWOŁANE]

Prowadzenie: Bartłomiej Mieszczak

Bilety pojedyncze: 10 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) - kup TUTAJ

Karnet (1 m/c): 30 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) - kup TUTAJ

Bilety/ karnety dostępne również w kasie Miasta Ogrodów

Zajęcia z tańca tradycyjnego są skierowane do młodzieży oraz osób dorosłych bez względu na wcześniejsze doświadczenie taneczne. Zajęcia będą poświęcone polskim tańcom tradycyjnym pochodzącym głównie z południowej i środkowej polski. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe kroki i figury taneczne oraz sposób w jaki mogą swobodnie improwizować w tańcu. Celem zajęć jest przybliżenie ludziom niescenicznej, a oryginalnej - prostej i życiowej formy polskiej kultury tanecznej.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Współorganizatorem projektu w Katowicach jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego.