Struny Światła
 

14 Lutego 2017 roku

Struny Światła

Wystawa akwareli Zofii Szoty

 

Wernisaż: 23.02, godz. 18, Galeria ENGRAM

Wystawa prezentowana do 26 marca 2017 r.

 

 

Miniaturowe akwarele Zofii Szoty powstają z wewnętrznej konieczności, z próby nawiązania innego, bardziej intymnego kontaktu z otoczeniem. Malarstwo jest dla autorki odpoczynkiem i refleksją, formą odreagowania na rzeczywistość, próbą „ucieczki” w stronę piękna.


Zainteresowania autorki skupiają się przede wszystkim wokół problemów światła i barwy w obrazie, poszukując harmonii, nastroju i melancholii.

Zofia Szota urodziła się w Sosnowcu, od wielu lat mieszka i pracuje w Katowicach. Ukończyła studia teologiczne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz Podyplomowe Studia Muzealne (historia sztuki) na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ponad dwadzieścia lat pracuje w Muzeum Historii Katowic, obecnie na stanowisku st. kustosza Działu Fotografii, gdzie prowadzi Pracownię Fotografii Artystycznej. Jest autorką wielu wystaw i publikacji powstałych w zakresie opracowywanych tematów, zarówno w oparciu o materiały archiwalne jak i prace współczesnych artystów fotografików. Malować zaczęła pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. W swoich poszukiwaniach twórczych stosowała różne techniki: akwarelę, pastel, olej oraz temperę (ikony). Jednak najbardziej ulubioną przez artystkę była i nadal pozostaje akwarela, technika dająca duże możliwości malarskich eksperymentów, lekka i delikatna w wyrazie.

Wstęp wolny

Kurator wystawy: Katarzyna Łata-Wrona

Powrót

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017