Mała Panew & Zielona

Szwendanie okoliczne z Kalet do Żyglinka

207. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne: Mała Panew & Zielona. Z Kalet do Żyglinka

Kiedy: 21.05.2022 / trasa całodzienna

Zbiórka: godz. 10.40, dworzec kolejowy w Kaletach

Kierownictwo zamieszania: Paweł Graja

Dojazd z Katowic: godz. 9.26, MDA Katowice (ul. Sądowa), stanowisko nr 17; przesiadka na pociąg w Tarnowskich Górach o godz. 10.21 (KS 94407 S8, III/5). Na odcinku Katowice ― Tarnowskie Góry w związku z remontem torowiska kursuje komunikacja zastępcza.

Krótki opis tego, co nas czeka. Znów spotykamy się w Kaletach na dworcu. I znów idziemy wzdłuż rzeki Mała Panew, tyle że tym razem pod prąd. Po drodze między innymi aleja kilkusetletnich dębów w Truszczycy, Ichtiopark, Zalew Zielona. Następnie skręcimy w sosnowy las, by mijając tajemniczą mogiłę leśniczego Gerlacha w jego środku się na wzgórzu znajdującą, dojść do Żyglinka – dzielnicy Miasteczka Śląskiego, gdzie szwendanie się zakończy.

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o stosowanie stosownych środków bezpieczeństwa, zgodnych z aktualnymi obostrzeniami

--------------
Переклад українською: google. Просимо вибачення за неточності
---------------
207. Сілезько-Заглембське блукання. Мала Панів і Зелена. Від Калети до Жиглинека

Коли: 21 травня 2022 р. / цілий день

Груповий збір: год. 10.40, вокзал у Калети

туристичний гід: Павел Грая

Доступ з Катовіце: 9.26, MDA Катовіце (ul. Sądowa), позиція № 17; пересадка на потяг в Тарновські гори в 10.21 (KS 94407 S8, III / 5). У зв’язку з реконструкцією траси є замінне сполучення на ділянці Катовіце – Тарновські Гури.

Короткий опис того, що нас чекає. Знову зустрічаємося в Калетах на вокзалі. І знову йдемо по річці Мала Панів, але цього разу проти течії. По дорозі, серед іншого, алея кількох столітніх дубів у Трущиці, Іхтіопарк, Зелена лагуна. Далі ми повернемо в сосновий ліс, щоб повз таємничу могилу лісника Герлаха, розташовану на пагорбі в її центрі, дістатися до Жиглинека - району Мястечко-Сленського, де блукання закінчиться.

Безкоштовна участь. Організатор не відшкодовує витрати на проїзд та страхування. Учасники мандрівників беруть участь на власну відповідальність і просять застосовувати відповідні заходи безпеки відповідно до чинних обмежень.