MOVE YOUR BRASS

Potańcówka z orkiestrami dętymi

Kiedy: 12 października, godz. 18
Gdzie: Drzwi Zwane Koniem, (ul. Warszawska 37)


Rozkład jazdy
18.00 – Orkiestra Dęta „Wieczorek”
19.00 – Orkiestra Rozrywkowa „Power of Winds”
20.00 – Tsigunz Fanfara Avantura
21.00 – After party z Tsigunz Fanfara Avantura

 

„Orkiestry dęte tworzą muzykę, a robiąc to kreują środowisko, w którym każdy człowiek może rozkwitać i rozwijać się społecznie, edukacyjnie i artystycznie…”* a także potańczyć i po prostu dobrze się bawić. 

Widok ludzi śpiewających, tańczących do muzyki orkiestr dętych należy do często spotykanych na ulicach i placach dużych i małych miast, w których dęta muzyka brzmi regularnie. Pojawienie się orkiestry dętej to wszakże święto, ale nie musi ono zawsze oznaczać podniosłej ceremonii. Święto to również czas zabawy, a orkiestry mają ten power, że potrafią stworzyć święto spontanicznie, niezależnie od miejsca w przestrzeni i kalendarzu. Nie potrzebują sceny, nie potrzebują mikrofonów, nagłośnienia, reflektorów, ani siedzącej publiczności. Mimo to publiczność tworzy się wokół nich z pierwszym wyemitowanym dźwiękiem, skupiają całą jej uwagę zagłuszając tramwaje, autobusy i miejski gwar. Orkiestra – genialny wynalazek, ruchome święto, dęty granat, który każdego podrywa z miejsca. 

Move your brass! Ruszcie się i przyjdźcie to usłyszeć i zobaczyć, potańczyć, posłuchać, pobyć – orkiestra to wspólnota! Przywróćmy miastom orkiestry, a orkiestry przywrócą nam miasto! Będzie Michael Jackson, górnośląscy górnicy, bałkańscy Cyganie owiani radzionkowskim wiatrem, gwiazdy pop – wszyscy w jednym miejscu, w jednej orkiestrze.

*Mike Kilroy
 


Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie Kontaktowym Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2) w terminie: 24 września 2018 - 11 października 2018, godz. 10 - 18 oraz bezpośrednio przed wydarzeniem (od godz. 17)