Ferie zimowe w Mieście Ogrodów

Zajęcia dla dzieci

Warsztaty muzyczne

Najmłodszych zapraszamy na zajęcia pod hasłem "Grające płatki śniegu" - podczas warsztatów poznamy znane kompozycje o zimie z muzyki klasycznej. Będą one dla nas wzorem do stworzenia własnych zimowych utworów. Stworzymy własną „Symfonię płatków śniegu“.

Prowadzenie: Zdzisław Smucerowicz
Kiedy: 29 stycznia - 2 lutego 2018
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, sala kameralna (211)

10.00 - 13.00  grupy zorganizowane (brak wolnych miejsc)

13.00 - 14.00 dzieci w wieku 3-9 lat

14.00 - 15.00 młodzież wieku 10-16 lat

Zapisy i informacje: Zdzisław Smucerowicz, zdzislaw.smucerowicz@miastoogrodow.eu, tel: 693 358 371

Warsztaty projektowe dla dzieci PEJZAŻ I DIZAJN - 2

W ramach projektu Future Artist- twórcza kontynuacja 8

Kiedy: 29 stycznia do 2 lutego 2018 r., godzina 12.00 (uwaga! godzina może ulegać zmianie w zależności od potrzeb grupy)
Gdzie: Pokój sztuki dziecka (sala 411), Katowice Miasto Ogrodów

Prowadzenie: Aneta Hąc

Idea, koordynacja: Ewa Kokot

Zafascynowani Śląskiem spróbujemy go ponownie wykorzystać jako inspirację do  projektów. To przewrotne połączenie odległych zagadnień będzie możliwością stworzeniem identyfikacji Śląska oczami dziecka. Tym razem będziemy korzystać z idei Porcelany Bogucice jako siedziby czyli obiektu architektury jak i produkowanych w niej przedmiotów. Całość stanie się punktem wyjścia do własnych doświadczeń twórczych. Dzieci skupią się na projektowaniu , kształtowaniu form i omawianiu walorów obiektów  użytkowych. Spróbujemy też odnieść się budynku fabryki oraz produkowanych w nim figurek i serwisów. Efektem finalnym działań będzie wystawa prac w Galerii Ściana Sztuki Dziecka. Dokumentacja zostanie przekazana do istniejącej Fabryki Porcelany w Bogucicach.

Zapisy dla grup i dzieci indywidualnych pod telefonem: 609 687 401